Posts tagged Rrustem Islamaj

“Komandant Kulla”, zemërluan në luftë-zemërplasur në liri…

9 prill 2013, Radio Kosova, Beteja e Koshares eshte njera nder betejat me te lavdishme te historise kombtare shqiptare, ne altarin e se ciles u flijuan 114 deshmore me ne krye Heronjte e Kosoves, Sali Qekun dhe Agim Ramadanin. Ne balle te kesaj beteje ishte edhe Komantanti I Bataljonit Tankist Skender Rexhahmetaj, I njohur me nofken „Komandant Kulla“, I cili para gjashte muajve kaloi ne perjetesi. Skenderi dhe lufta ishin nje! Nje binom I pandashem i perpjekjeve per clirimin e Kosoves dhe te popullit te saj te shumevuajtur. Te tille e ruan… Read More