Posts tagged Festivali

Perfundoi edicioni i katert i festivalit ”Eshke e Ndezur mbi Shkelzen”

Rapsodi legjendar Dervish Shaqa 19 korrik 2012, Radio Kosova, Festivali tradicional“Eshke e Ndezur mbi Shkelzen” tubon ne Decan soliste dhe ansamble nga te gjitha trojet mbareshqiptare,te cilet prezantojne para publikut artdashes vlerat burimore te viseve prej nga vine. Mbeshtetur nga Ministria e Diaspores ne kuader te manifestimit shtetror “Ditet e Mergates”, per tri nete me radhe ne qender te Decanit jehoi  kenga dhe vallja shqipe e cila u percoll me interesim te vecante nga publiku i gjere.Radio-reportazhi Eshke e ndezur mbi Shkelzen Dervish Shaqa e la Aliun vetem nente muajsh… Read More