Posts tagged Atdhe Berisha

Vetem 10 aktvendime per krimet e forcave serbe ne Kosove

5 janar 2011, Radio Kosova, Pwr të mijëra viktimat e vrara, të masakruara dhe të humbura në Kosovë nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë, nuk ka më shumë se dhjetë aktvendime të plotfuqishme për krime lufte në Kosovë.  Banorët e fshatit Qallapek, reth 17 kilometra në juglindje të Pejes, ende kujtojnë tmerrin e 28 marsit të vitit 1999, kur mllefi nga bombardimet e NATO-s mbi caqet serbe do të shfryhej mbi popullatën civile. Atdhe Gashi, i cili kishte mbaruar studimet për agjent tregtar në Gjermani dhe atëbotë po punonte në Mynih… Read More