Date Archives January 2017

Në Deçan, marsh paqsor me moton “Ramushi është Kosova”

Marshi paqsor ne Peje per lirimin e Haradinajt(Foto R.S.) 20 janar 2017, Radio Kosova. Në organizim të shoqatave të dalura nga lufta e UCK-së si dhe të komunës së Decanit, sot, në Decan,është organizuar një marsh paqsor me moton “Ramushi është Kosova”. Me këtë marsh u kërkua lirimi i plotë i ish komandantit të UCK-së, ish kryeministrit të Kosovës si dhe liderit aktual të AAK-së, Ramush Haradinaj, i ndaluar nga autoritetet franceze bazuar në një fetëarrest të lëshuar nga Serbia me 4 janar të këtij viti dhe i liruar me kusht pa të drejtë rikhtimi… Read More

Ne Peje u protestua njezeshem per lirimin e Haradinajt

              11 janar 2017,Sot, ne sheshin “Shkelzen Haradinaj” ne Peje, mijera qytetare pa dallim perkatesie politike apo etnike kane kerkuar njezeshem lirimin e ish komandanit te Zones Operative te Dukagjinit, ish kryeminstirit te Kosoves dhe liderit aktual te AAK-sw Ramush Haradinaj, I cili u ndalua nga autoritetet franceze me 4 janar 2017. “Kriminelet kerkoni ne Serbi”, “Krejt Kosova eshte Ramush”,“Ramushi eshte clirimtar“, ishin Mijera protestues ne sheshin Shkelzen Haradinaj vetem disa nga pankartat e shumta te qytetareve, t cilet ne menyre masovike, me flamuj… Read More