Date Archives December 2014

Shpejtim Ahmetaj Kampion Bote në WKU

Ahmetaj,pas shpalljes Kampion Bote në WKU 3 dhjetor 2014, Radio Kosova, Kick Bokseri Shpejtim Ahmetaj, nga Isniqi i Decanit, pas medaljes së artë në kategorinë 75 kg,  vitin e kalaur në Kreta të Greqisë, me 29 nëntor, në Gjakovë sfidoi kundërshtarin hungarez Dezso Backos në meqin për titullin Kampion i Botës në versionin WKU. Shpejtim Ahmetaj, nga Isniqi i Decanit, pas fitoreve të shumta në gara brenda Kosovës dhe shteteve të rajonit, tashmë është stolisur më titullin Kampion I Botës në Kick Box. “Është ndesh reprezentacioni i Kosovës të cilët… Read More